Professor Peni

 • Mait on täitsa tavaline väike poiss, kellele meeldib joosta ja mängida, kogemata pahandusi teha ja meelega rõõmus olla. Kui Mait on vanaema juures maal, on tema mängukaaslaseks enamasti koer nimega Peni. Peni on targem kui ta välja näitab, aga põhiliselt huvitab teda siiski vaid see, kuidas maavarasid mullast välja kraapida saaks. Ühel päeval pakub aga Mait välja, et selle lõputu tuhnimise asemel võiksid nad hoopis mängida maavarade väärindamist ja sauruse DNA otsimist. Ja mäng algab …

  Mänguline lastelavastus Maidust ja tema heast sõbrast Penist toidab laste teadmisjanu ja innustab teadust nägema ka seal, kus seda justkui esmapilgul polegi. Koosmängimisest saab ettearvamatusi täis retk vastuste otsimise maailma.

  Lavastuses seotakse kokku teatri – ja teaduspisik ning visatakse pehme teaduspallina publikusse. Edasi saab väike vaataja oma teadmisjanu toita juba koolis ja raamatukogus, internetis ja köögilaua taga vanemaid küsitledes. Kindel on see, et teaduspisik juba purgis ei püsi!

  NB! TASUTA ETENDUSED toob vaatajateni Eesti Teadusagentuur

Osta pilet PILETIMAAILMAST
 • Eestvedajad:
  Lugu: Marge Pärnits
  Lavastaja: Marko Mäesaar
  Valguskunstnik: Tauri Kötsi
  Visuaalid: Kuldar Leement
  Kunstnik: Mairit Paluvee
  Helilooja ja muusik: Andres Vago
  Projektijuht: Mariliis Einberg
 • Osades:
  Rauno Kaibiainen
  Andres Vago
  Marko Mäesaar
Lisainfo:

Kestus 45 minutit
Sihtgrupp 5 +

Lavastust rahastas Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalarengu Fondist toetatava ResTA programmi raames. Eesti Teadusagentuur toetab Eesti teadust ja innovatsiooni ning on partneriks teadlastele, teadus- ja haridusasutustele, ettevõtjatele ja riigile.

Esietendus 12. aprillil 2023 Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus (Lutsu 2, Tartu)